فیلتر و ممبرین دارویی

Pharmaceutical Filter and Membrane

شرکت عمران سازان مهاب می تواند انواع ممبرین Filmtec آمریکا و CSM کره جنوبی از جمله ممبرین پلی آمیدی ۴ اینچ BW30-4040 و ممبرین پلی آمیدی ۸ اینچ BW30-400 و یا ممبرین های نوع Hot Water Sanitizable و نیز فیلترهای کارتریج Pall آمریکا، Sartorius آلمان، Amazon انگلستان، Bea ایتالیا و Watersafe کانادا را تامین نماید. این ممبرین ها و فیلترهای دارویی با توجه به تنوع بالا، انواع پرشر وسل استیل دارویی و هوزینگ فیلتر استیل دارویی خواهند داشت.

عمر غشای نیمه تراوا (ممبرین اسمزمعکوس) بستگی به نحوه استفاده از اسمز معکوس دارد. سختی آب می تواند باعث گرفتگی زود هنگام ممبرین شود که می بایست برای جلوگیری از تشکیل رسوب بر روی آن، با بکار بردن سختی گیر آب و یا مواد شیمیایی ضد رسوب (آنتی اسکالانت) چاره ‏اندیشی شود. همینطور کلر آزاد موجود در آب، می تواند آسیب جدی و جبران ناپذیری به ممبرین های پلی آمیدی وارد نموده و آن را به شدت تخریب کند. یکی دیگر از نکات بسیار مهم در بهره برداری حداکثری از ممبرین، توجه به شاخص تراکم لجن (Silt Density Index – SDI) آب خوراک اسمز معکوس به منظور جلوگیری از تشکیل فولینگ بر روی ممبرین می باشد. با در نظر داشتن این ملاحظات، در شرایط نگهداری مناسب ممبرین ها را می توان حداقل 3 سال آماده بکار نگه‏ داشت.

جنس غشا در عملکرد و ویژگی های ممبرین بسیار تأثیرگذار است. معمولاً غشاهای پلی آمیدی قدرت تحمل مقادیر محدود از کلر و یا سایر مواد اکسید کننده را برای فاصله زمانی کوتاه دارا هستند. بعضی از سازندگان ممبرین، قدرت تحمل غشا نسبت به ماده اکسیدانی همچون کلر را بصورت ppm.hr بیان می کنند؛ مثلاً مقدار مجاز اکسیدان ppm.hr 2000 بیانگر آن است که غشا می تواند آبی با غلظت ppm 1 ماده اکسیدانی را به مدت 2000 ساعت قبل از شروع تخریب غشا تحمل نماید.

نوع دیگری غشا از جنس پلی سولفون وجود دارد که ویژگی خوب استات سلولز در تحمل کلر و پلی آمید در دبی زیاد را توأماً باهم داراست که البته این نوع ممبرین، غشایی گران قیمت می باشد.

یکی دیگر از نکات دستگاه اسمز معکوس، استفاده از فیلتر کارتریج می باشد که بکارگیری از آن در آخرین بخش سیستم پیش تصفیه RO (قبل از پمپ فشار قوی اسمز معکوس) متداول می باشد. این فیلترها می تواند از جنس نخ تابیده و یا الیاف پلی پروپیلن با سایز منافذ متفاوت برای حذف ذرات 5 تا 1 میکرون ساخته شوند. فیلترهای کارتریج معمولاً با قطر 5/2 یا 5/4 اینچ و در اندازه های مختلف از 10 تا 40 اینچ طراحی می شوند. از دیگر کاربردهای فیلتر کارتریج، حذف میکروارگانیسم ها از سیستم توزیع آب دارویی توسط فیلتر 0.2 میکرون می باشد.

دانلود کاتالوگ ها