شستشوی فیلتر شنی

فیلتر شنی ساخت پکیج تصفیه فاضلاب

این مخازن تحت فشار که عمدتاً با سیلیس و  دانه بندی های مختلف پر می شوند بیشتر جهت کاهش پارامتر ذرات معلق(TSS) و کدورت موجود در فرآیند تصفیه پساب به کار برده می شوند که با توجه به فضا و نوع کاربری به اشکال عمودی و افقی و از جنس کربن استیل با پوشش ضد خوردگی از داخل و خارج و یا فایبرگلاس (FRP) در سایزهای مختلف بسته به شدت جریان ورودی قابلیت طراحی و ساخت دارند.با توجه به شرایط کاری آنها نیاز به انجام عمل شستشوی معکوس (BACK WASH)  جهت رفع گرفتگی و افزایش راندمان کاری قطعی است.

این نوع فیلترها از لحاظ جنس و لایه بندی داخل بسته به شرایط و پارمترهای آلاینده ورودی  به سه دسته عمده به شرح ذیل تقسیم بنید می شوند:

  • سیلیس

در اکثر موارد با استفاده از سه سایز دانه بندی درشت،متوسط و ریز  لایه بندی داخل فیلتر شکل گرفته و سیال پس از ورود با گذر از فضای خلل و فرج ایجاد شده در اثر این لایه بندی تصفیه می گردد.

 

  • سیلیس آنتراسیتی

در برخی موارد و با توجه به طراحی داخل فضای فیلتر با لایه بندی سلیس و آنتراسیت به ضخامت های گوناگون شکل می گیرد که به (DUAL MEDIA) معروف بوده و بیشتر در صنایعی به کار می رود که نیاز به شرایط شستشوی معکوس (BACK WASH) حداقلی در آن الزامی است

 

  • شنی کربنی

در مواردی که نیاز به حذف و ذرات معلق و همچنین

 

شستشوی فیلتر شنی

شستشوی فیلتر شنی

 

 

 

فیلتر شنی ساخت پکیج تصفیه فاضلاب

فیلتر شنی ساخت پکیج تصفیه فاضلاب

 

 

فیلتر-شنی

فیلتر-شنی

Sand filter فیلتر شنی

فیلتر شنی Sand filter

یکی از ساده ترین و در عین حال موثرترین تجهیزات در فرآیند تصفیه آب و فاضلاب که اغلب در بخش پیش تصفیه قرار می گیرد، فیلترها شنی می باشد.
این تجهیزات معمولا از یک مخزن استوانه ای از جنس FRP و یا فلزی تشکیل شده است که در داخل آن ذرات سیلیس با دانه بندی های متفاوت قرار می گیرد. هدف استفاده از این تجهیز جداسازی ذرات ریز در آب (ذرات ریز شن و ماسه موجود در آب چاه یا آب دریا) می باشد.

Sand filter فیلتر شنی

Sand filter فیلتر شنی

فیلتر شنی Sand filter

شرکت عمران سازان مهاب به پشتوانه دو دهه فعالیت در زمینه تامین قطعات و تجهیزات این فرآیند و همچنین استفاده از نیروهای باتجربه و متخصص در زمینه طراحی و ساخت سیستم های تصفیه آب، طراح و تامین کننده این فیلترها و سیلیس موردنیاز آن برای تصفیه انواع آب و پساب می باشد.

مخازن FRP    سیلیس

کلید واژه: تصفیه فاضلاب، فیلتر شنی، فیلتر کربنی، فیلتر کارتریج، سیستم های انعقاد و لخته سازی، سیستم های بیولوژیکی هوازی و بی هوازی، سیستم های تزریق انواع مواد شیمیایی برای تنظیم pH و گندزدایی.