نوشته‌ها

microfiltration definition membrane میکروفیلتراسیون تصفیه آب غشایی

میکروفیلتراسیون MF

 

مقدمه

میکروفیلتراسیون یک روش فیزیکی برای جداسازی ذرات معلق و بخشی از میکروارگانیسم ها می باشد. اساس جداسازی در غشاهای میکروفیلتراسیون بر اساس اختلاف اندازه می باشد.غشاهای میکروفیلتراسیون دارای حفراتی به اندازه ی ۰٫۱ تا ۱۰ میکرون می باشند که با توجه به نوع تصفیه انتخاب می شوند.ذرات با ابعاد بزرگتر به صورت کامل از جریان آب یا پساب حذف شده و ذرات با اندازه کوچکتر از این فیلتر ها عبور می کنند.

کاربرد در صنایع

  • استرلیزه سرد نوشیدنی ها و محصولات دارویی
  • شفاف سازی آب مبوه و دیگر نوشیدنی ها
  • جداسازی باکتری از آب
  • تصفیه پساب
  • جداسازی امولسیون آب و روغن
  • پیش تصفیه آب برای استفاده در سیستم های NF و RO
  • جداسازی جامد- مایع در صنایع غذایی و دارویی

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طراحی سیستم میکروفیلتراسیون MF با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید.

همچنین به منظور آگاهی بیشتر در خصوص سیستم های MF به قسمت مقالات مراجعه فرمایید.

 

microfiltration definition membrane میکروفیلتراسیون تصفیه آب غشایی

microfiltration definition membrane میکروفیلتراسیون تصفیه آب غشایی

میکروفیلتراسیون

میکروفیلتراسیون یکی از فرآیندهای مهم غشائی است که نیروی محرکۀ آن اختلاف فشار می‌باشد. از این روش برای جدا کردن ذرات ۵ الی ۲۰ میکرون استفاده می‌شود. معمولاً با استفاده از این روش مواد معلق کلوئیدی، باکتری‌ها و مواد پلیمری جدا می‌شوند، و دیگر مواد مانند مواد حل شده، از میکروفیلترها می‌توانند عبور کنند.

در واقع، سیستم میکروفیلتراسیون یک سیستم متراکم برای جداسازی محلول‌های جامد – مایع می‌باشد. برای ساختن این نوع از غشاء‌ها، از پلیمرهای طبیعی و سنتزی مانند نیترات یا استات سلولز، پلی آمیدها و پلی سولفون‌ها و همچنین مواد معدنی مانند اکسیدهای فلزی، شیشه و کربن با پوشش زیرکونیا استفاده می‌شود.

(در این قسمت شکل های مربوطه گذاشته شود)

برای اطلاعات بیش‌تر در این زمینه به بخش مقالات مراجعه نمایید.

از عمده‌ترین کاربردهای میکروفیلتراسیون می‌توان به صنایع داروسازی، صنایع غذایی، تصفیه آب‌های جاری و سطحی، پیش تصفیه سیستم‌های اسمز، صنایع آبکاری، صنایع نساجی، صنایع پلاستیک‌سازی و تصفیه آب استخر اشاره نمود.

تجهیزات مرتبط با این سیستم عبارتند از:

غشای میکروفیلتراسیون – هوزینگ

microfiltration-میکروفیلتراسیون

میکروفیلتراسیون Microfiltration

در فرآیندهای تصفیه آب و پساب، بعد از جداسازی ذرات با اندازه های مختلف تجهیزات متفاوتی استفاده می شود. در مرحله اول از فیلترهای شنی و کربنی برای این منظور استفاده می شود. در مرحله بعد برای جداسازی ذرات با اندازه میکرونی از میکروفیلتراسیون استفاده می گردد. این فیلترها که براساس قطر حفرات در اندازه های مختلفی وجود دارد، می تواند حتی بخش عمده ای از میکرواورگانیسم ها را جدا نماید.
این تجهیزات از یک محفظه تشکیل شده است که درون آن فیلترهای میکرونی قرار می گیرد و ذرات ریز موجود در آب با عبور از این فیلترها، جدا می گردد. با توجه به میزان ذرات موجود در آب، لازم است تا این فیلترها به طور دوره ای تعویض گردد.

microfiltration-میکروفیلتراسیون

microfiltration-میکروفیلتراسیون

میکروفیلتراسیون Microfiltration

شرکت عمران سازان مهاب به پشتوانه دو دهه فعالیت در زمینه تامین قطعات و تجهیزات فرآیندهای تصفیه آب و پساب و همچنین استفاده از نیروهای باتجربه و متخصص در زمینه طراحی و ساخت سیستم های تصفیه آب، طراح و تامین کننده سیستم های میکروفیلتراسیون برای تصفیه انواع آب می باشد.

محفظه میکروفیلتراسیون    فیلتر میکرونی
کلید واژه: فیلتر شنی، فیلتر کربنی، فیلتر کارتریج، غشاهای الترافیلتراسیون، غشاهای اسمز معکوس، سیستم های تزریق انواع مواد شیمیایی، پمپ های فشار بالا، مخازن تحت فشار، مخازن ذخیره سازی، میکروب زدایی با روش استفاده از لامپ UV و سیستم های تزریق گاز ازن.