نوشته‌ها

reverse osmosis system سیستم اسمز معکوس

سیستم اسمز معکوس RO

اسمز معکوس یا همان RO که مخفف Reverse Osmosis می باشد فرایندی است که برای حذف جامدات محلول از آب  (TDS) استفاده می شود. اساس کار در سیستم های RO استفاده از نیروی محرکه ی فشار در یک غشای نیمه تراوا می باشد. غشاها یا همان ممبرین های مورد استفاده از جنس پلی آمید می باشند که با خواص آبدوستی و با استفاده از مکانیزم حلالیت و نفوذ باعث شیرین سازی آب و حذف نمک های محلول در آب می شوند. فشار مورد نیاز برای فرایند شیرین سازی و تصفیه توسط پمپ های فشار قوی تأمین می شود.

در بسیاری از واحدهای تصفیه پساب به منظور استفاده مجدد، لازم است تا در مرحله ی نهایی میزان TDS آب کاهش یابد تا در قسمت های مختلف نظیر واحد تولید آب دمین یا به عنوان آّب جبرانی واحد خنک سازی مورد استفاده قرار گیرد. یکی از بهترین روش های موجود در حال حاضر بهره گیری از سیستم های اسمز معکوس می باشد.

روش عملکرد سیستم های RO

نیروی محرکه مورد نیاز در فریند RO ، فشار می باشد. فشار مورد نیاز از طریق پمپ های فشار قوی تأمین می گردد. ممبرین های RO از یک لایه ی پلیمری نیمه تراوا ساخته شده اند که امکان حذف املاح جامد محلول را میسر می کند. آب پس از گذر از مراحل پیش تصفیه وارد پمپ های فشار قوی شده تا فشار آن به فشار مورد نیاز افزایش یابد. فشار مورد نیاز بستگی به مشخصات آب یا پساب خام دارد و توسط نرم افزار های ارائه شده از سوی سازندگان ممبرین ها محاسبه می شود. سپس آب وارد محفظه های فشار می شود که ممبرین های RO درون آن قرار دارند. آب ورودی توسط ممبرین ها به دو جریان تصفیه شده و پساب تقسیم می شود. به منظور جلوگیری از بروز گرفتگی بر روی ممبرین ها از مواد شیمیایی نظیر ضد رسوب یا همان آنتی اسکالانت در ورودی سیستم استفاده می شود.

انتخاب صحیح غشا یا همان ممبرین

طراحی صحیح و اصولی واحد های اسمز معکوس باعث بالا رفتن عمر ممبرین ها می شود. ممبرین های RO دارای قیمت قابل توجهی هستند و در صورت عدم طراحی صحیح عمر آن ها کوتاه خواهد بود. این موضوع در خصوص سیستم های تصفیه پساب دارای اهمیت بسیار فراوانی می باشد. زیرا پساب خروجی از تصفیه خانه علیرغم عبور از واحدهای پیش تصفیه نظیر DAF، DMF، GAC و حتی  UF دارای پتانسیل بالایی از نظرایجاد گرفتگی در ممبرین می باشد. بنابراین لازم  است تا در فرایندهای استحصال پساب از ممبرین هایی استفاده شود که دارای مقاومت بیشتری در برابر انواع گرفتگی هستند. سازندگان معتبر ممبرین مدل های خاصی برای این منظور ساخته و به بازار ارائه نموده اند.

علاوه بر نوع ممبرین پارامتر بسیار مهم دیگر در طراحی سیستم های RO فلاکس می باشد. فلاکس در واقع به دبی عبوری ار واحد سطح در واحد زمان گفته می شود. به بیان ساده تر تعیین فلاکس تعیین کننده ی تعداد ممبرین های مورد نیاز در یک پروژه خاص می باشد. این موضوع در خصوص سیستم های استحصال پساب یا همان استفاده مجدد از فاضلاب دارای اهمیت بالاتری است. زیرا در صورتی که فلاکس عدد بالایی در نظر گرفته شود (تعداد ممبرین ها پایین تر از حد مورد نیاز باشد) ممبرین ها به سرعت دچار گرفتگی خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان اسن شرکت تماس بگیرید.

تجهیزات مورد نیاز

تجهیزات مورد نیاز برای ساخت یک واحد اسمز معکوس شامل پمپ های تغذیه، فیلتر کارتریجی، پکیج های تزریق مواد شیمیایی، ممبرین، محفظه فشار(پرشر وسل)، پمپ فشار قوی و … می باشند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طراحی سیستم های اسمز معکوس RO با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید.

همچنین به منظور آگاهی بیشتر در خصوص سیستم های RO به قسمت مقالات مراجعه فرمایید.

reverse osmosis system سیستم اسمز معکوس

reverse osmosis system سیستم اسمز معکوس

اولترا فیلتراسیون

اولترافیلتراسیون ultrafiltration به فن‌آوری جداسازی ذرات معلق نامحلول با استفاده از غشای نیمه تراوا ‌که در آن ذرات کمتر از یک دهم میکرون جدا می‌شوند، گفته می‌شود. در حال حاضر، سیستم‌های اولترا فیلتراسیون از جدیدترین روش‌های تصفیه آب با درصد ناخالصی تقریبا بالا می‌باشد.

اختلاف فشار، نیروی محرک چریان برای عبور از غشاء می‌باشد. ساختار نامتقارن این نوع از غشاء‌ها موجب حذف ذرات بزرگ‌تر از اندازه مولکولی غشاء و باقی ماندن آن‌ها در سطح غشاء است. این در حالی است که ذرات کوچک‌تر می‌توانند از میان ساختار غشاء عبور پیدا کنند.

چون قطر حفره‌های موجود بر روی سطح غشاء در حدود یک صدم میکرون است، ۹۹٫۹۹% از میکروارگانیسم‌ها، باکتری‌ها، امولسیون‌ها، مواد نفتی، روغنی و رنگدانه‌ها به‌صورت فیزیکی از آب جدا می‌شوند و از این رو مقدار کدورت آب بسیار کم می‌باشد. در واقع با استفاده از این روش تمامی مواد کلوئیدی، پروتئین‌ها، میکروب‌های بیماری‌زا و مولکول‌های آلی بزرگ جدا می‌شوند.

تفاوت اصلی این نوع از فیلتر‌ها با فیلترهای استفاده شده در سیستم‌های اسمز معکوس، در قیمت بسیار پایین و نیز نگهداری و بهره‌برداری آسان است.

(در این قسمت شکل های مربوطه گذاشته شود)

برای اطلاعات بیش‌تر در این زمینه به بخش مقالات مراجعه نمایید.

از عمده‌ترین کاربردهای میکروفیلتراسیون می‌توان به تصفیه پساب‌های صنعتی، صنایع لبنی، صنایع داروسازی، بیوتکنولوژی، صنایع غذایی و نوشابه‌سازی، پیش تصفیه برای سیستم‌های اسمز معکوس و نانوفیلتراسیون، حذف کدورت از آب آشامیدنی، صنایع نساجی و صنعت پالایش و پتروشیمی اشاره نمود.

تجهیزات مرتبط با این سیستم عبارتند از:
غشای اولترا فیلتراسیون – هوزینگ

اسمز معکوس Reverse Osmosis System

اسمز معکوس Reverse Osmosis System

اسمز معکوس امروزه موثرترین روش برای تولید آب های شیرین جهت مصارف شرب، تامین آب موردنیاز صنایع کشاورزی و تامین آب فرآیندی موردنیاز صنایع مختلف می باشد.
روش های قدیمی شیرین سازی آب که برمبنای تبخیر آب می باشد، نسبت به روش اسمز معکوس دارای شرایط فرآیندی دشوار به دلیل دمای بالا و خورگی نسبتا زیاد بوده و مصرف سوخت بالای آن باعث شده است که روش اسمز معکوس به سرعت جایگزین روش های تبخیری گردد.
در روش اسمز معکوس که براساس پدیده ای به نام پدیده ی اسمز طراحی شده است، با توجه به اختلاف پتانسیل شیمیایی موجود بین آب شیرین و آب شور و اعمال فشار مناسب، بخشی از مولکول های آب از طریق غشای نیمه تراوا توسط مکانیزم انحلال – نفوذ از توده آب شور جدا شده و در نهایت دو محصول شامل آب شیرین و پساب شور تولید گردد.

اسمز معکوس Reverse Osmosis System

اسمز معکوس Reverse Osmosis System

عوامل مهم در طراحی فرآیند اسمز معکوس علاوه بر شدت جریان آب خروجی (یا ورودی)، میزان املاح محلول در آب ورودی و کیفیت آب تولیدی می باشد. مشحصه های فرآیندی اسمز معکوس، تعداد غشاهای استفاده شده در فرآیند و فشار پمپ ورودی به اسمز معکوس می باشد.
شرکت عمران سازان مهاب به پشتوانه دو دهه فعالیت در زمینه تامین قطعات و تجهیزات این فرآیند و همچنین استفاده از نیروهای باتجربه و متخصص در زمینه طراحی و ساخت سیستم های اسمز معکوس تاکنون پروژه های گوناگونی را در سطح کشور انجام داده است.
ظرفیت دستگاه های اسمز معکوس براساس شدت جریان محدودیتی نداشته و از ظرفیت های نسبتا کم در حدود ۵ مترمکعب در شبانه روز تا ظرفیت های بسیار زیاد در حدود ۲۰۰٫۰۰۰ مترمکعب در شبانه روز و یا بیشتر قابل طراحی و ساخت می باشد.