آنالایزر هایژنیک دارویی

Pharmaceutical Sanitary Analyzer

عمران سازان مهاب در پروژه های دارویی، غذایی و آرایشی-بهداشتی، برای آنالایزرهای مورد استفاده همچون TOC متر، EC متر، pH متر و ORP متر از برندهای معروف دنیا همچون Beckman آمریکا، MembraPure آلمان، Hamilton سوئیس و Georg Fischer آمریکا تامین تجهیز می نماید. تمامی این سنسورها گرید دارویی داشته و قابلیت استفاده در سیستم های تولید، ذخیره و توزیع آب دارویی WFI/PW را دارند.

طراحی و ساخت سنسور این آنالایزرها برای کاربردهای دارویی بصورت Sanitary بوده و مطابق الزامات GMP می باشد. کانکشن آنها بطور کلمپی (Tri-Clamp) طبق استاندارد ASME BPE ساخته می گردد.

اندازه گیری کمیت های فیزیکی اگرچه عمدتاً به دو صورت آنلاین و آفلاین شناخته شده اند، اما در حقیقت پایش سیستم ها به چهار روش Off-Line، On-Line، At-Line و In-Line امکان پذیر است:

1- اندازه گیری Off-Line

در سنجش Off-Line نمونه برداری انجام گرفته و به محلی دیگر انتقال داده شده و توسط کارشناس آزمایشگاه محاسبات صورت می پذیرد تا اندازه و مقدار کمیت فیزیکی مورد نظر مشخص گردد.

2- اندازه گیری At-Line

در سنجش At-Line همانند Off-Line اقدام می شود با این تفاوت که پس از نمونه برداری، اندازه گیری توسط یک آنالایز دیجیتالی انجام شده و نیازی به محاسبات آنالیست وجود ندارد.

3- اندازه گیری In-Line

در سنجش In-Line تفاوت اساسی با Off-Line وجود داشته و بدون آنکه نمونه برداری صورت پذیرد، سنسور یا ابزاردقیق بطور مستقیم و دائمی داخل پروسه مورد اندازه گیری قرار داشته و بطور مستمر فرایند را مورد پایش قرار می دهد. بدین ترتیب اندازه گیری بدون دخالت اپراتور یا آنالیست صورت می پذیرد.

4- اندازه گیری On-Line

سنجش On-Line مشابه In-Line می باشد با این تفاوت که سنسور در مسیر اصلی پروسه قرار نداشته و برای سنجش کمیت فیزیکی می بایست بخشی از ماده مورد نظر از مسیر اصلی خارج شده و پس از آنالیز و پایش نمونه، مجدداً آن نمونه به مسیر اصلی باز گردد. همچنین تفاوت سنجش On-Line با At-Line بدین گونه است که در سنجش At-Line نمونه توسط اپراتور نمونه برداری می شود و پس از آنالیز مجددا به پروسه باز نمی گردد، اما در سنجش On-Line اینکار بطور اتوماسیون انجام می پذیرد و پس از اتمام اندازه گیری، نمونه دوباره به مسیر اصلی باز می گردد.

برای مشاهده سایر ابزاردقیق می توانید از بخش ابزاردقیق هایژنیک دارویی و نیز فلومتر هایژنیک دارویی دیدن نمایید.

دانلود کاتالوگ ها