الکترودیونایزر دارویی

Pharmaceutical EDI

شرکت عمران سازان مهاب در زمینه تامین انواع EDI با مصارف صنعتی و هایژنیک (دارویی-پزشکی) حتی با قابلیت ضدعفونی با آب داغ (Hot Water Sanitizable) سابقه طولانی داشته و تاکنون از کمپانی های پیشتاز از جمله Ionpure آمریکا، Dow آمریکا، Snowpure آمریکا و Iontech هلند دستگاه EDI دارویی مطابق الزامات GMP تهیه نموده است. ظرفیت این دستگاه از 2۰۰ لیتر تا 5۰۰۰ لیتر در ساعت متغیر بوده و قابلیت های آن با توجه به مشخصات نیازمندی کاربر (URS) بسیار گسترده و متنوع می باشد. این انواع از الکترودیونایزرها قابلیت ضدعفونی با مواد بایوساید را دارند.

یکی از کاربردهای مهم این دستگاه در صنعت داروسازی به منظور تهیه آب بسیار خالص UPW می باشد (به منظور تولید آب بسیار خالص UPW با ظرفیت های پایین مثلا برای مصارف بیمارستانی، آبساز آزمایشگاهی-بیمارستانی بکار می رود). در روش خالص سازی آب با ستون میکس بد، مشکل احیای رزین و خطرات ناشی از آن پیش می‏آید اما تکنولوژی خالص سازی آب به روش الکترودیونیزاسیون (EDI)، تلفیقی از رزین های تبادل یونی مختلط و الکترودیالیز می باشد که علاوه بر دارا بودن خاصیت میکس بد در حذف یون ها و تولید آب با خلوص بسیار بالا، مشکلات ناشی از احیای رزین ها بوسیله سود و اسید برطرف می شود.

در ساختار EDI برای حذف هرچه بیشتر یون ها، بین غشاهای کاتیونی و آنیونی تعبیه شده در این دستگاه، از رزین های تعویض یونی کاتیونی و آنیونی هم استفاده می‏شود؛ ولی برای احیای آنها همانند ستون میکس بد احتیاجی به استفاده از مواد شیمیایی وجود ندارد، چراکه یون های آزاد شده در واحد تعویض یونی EDI به کمک جریان برق مستقیم (DC) از محیط رانده می‏شود. از طرف دیگر، جریان الکتریکی باعث تجزیه برخی از مولکول های آب به H+ و OH– می‏گردد که این امر موجب احیای رزین ها شده و عملاً نیازی به سود و اسید نخواهد بود.

یکی دیگر از مزایای بسیار کاربردی EDI برای مصارف دارویی و پزشکی، توانایی این دستگاه در حذف میکروارگانیسم ها و حتی اندوتوکسین می باشد که در ژورنال های متعدد به این مهم پرداخته شده است که در بخش استانداردها، رفرنس ها و مقالات دارویی قابل رؤیت می باشد. از اینخاطر می توان این تجهیز را همانند دستگاه تقطیر دارویی برای تولید آب قابل تزریق WFI در سرم سازی و واکسن سازی بکار برد.

دانلود کاتالوگ ها